Parkingi przy lotnisku Pyrzowice - ceny

Lotnisko Pyrzowice to jeden z największych portów lotniczych w Polsce. Położony niedaleko Katowic, na terenie dwóch gmin – Mierzęcic i Ożarowic – stanowi centrum gospodarcze i turystyczne regionu. Jest nie tylko miejscem, które odwiedzają codziennie tysiące podróżnych, ale też daje zatrudnienie ogromnej ilości okolicznych mieszkańców. Zyski z obecności lotniska czerpią też oczywiście właściciele bardzo licznych w okolicy prywatnych parkingów.

 

Czym jest prywatny parking?

Prywatne parkingi to bardzo popularny biznes w pobliżu praktycznie każdego dużego lotniska. Ich właściciele za odpowiednią opłatą oferują przechowanie samochodu podróżnego, który wyrusza z lotniska samolotem na dłuższy czas. Jego pojazd jest wtedy bezpieczny na strzeżonym placu bądź podwórku. Często właściciel parkingu oferuje również transport pasażerów na lotnisko i z powrotem. Do zalet tych parkingów, należą też – zwłaszcza jeśli chodzi o parkingi przy lotnisku Pyrzowice – ceny. Jak zatem kształtują się one w okolicach Pyrzowic?

 

Prywatne parkingi przy lotnisku Pyrzowice – ceny są korzystne

Choć każdy właściciel parkingu ustala własne ceny, to siłą rzeczy pozostają one we względnej, ustalonej przez wolny rynek, równowadze. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej czasu nasz samochód spędzi na parkingu, tym mniej zapłacimy za każdy dzień z osobna. I tak, ceny za jeden dzień postoju oscylują wokół ok. 30 złotych, ale już za tydzień zapłacimy nie 200, a jedynie 60-70. Jeszcze korzystniejszy pod tym względem jest postój dwutygodniowy – za niego zapłacimy około 90-110 złotych. Tanie i bezpieczne parkowanie w Pyrzowicach to doskonała opcja dla podróżnych, którzy chcą przyjechać na lotnisko własnym samochodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *